התאמת אתר לאפליקציה במובייל

כל בעל עסק, ללא קשר לגודל העסק או לתחום העיסוק שלו, חייב כיום שיהיה לו אתר אינטרנט שבו יוכלו הגולשים לקבל את המידע הראשוני אודות השירותים או המוצרים שמציע העסק וכמובן פרטים לצורך יצירת קשר. בנייה או עיצוב אתרים הם עולם ומלואו ולא ניתן לדבר בקצרנות על נושאים אלה מפני שיש בהם שלבים רבים, דרישות והגדרות מהותיות ולעולם לא יהיו שני אתרים אינטרנט דומים באופן מוחלט, שכן לכל בעל עסק יתאים סוג אחר של אתר.

בנוסף לאתרים שנוח וקל לגלוש בהם דרך מחשבים נייחים – ישנו התחום של פיתוח אפליקציות למובייל – שהוא התאמת האתרים לשימוש בטלפון הנייד החכם, שיש בו מסך קטן יותר וצריך להיות נוח יותר לבצע את אותן הפעולות שמציע המסך הגדול של המחשב הביתי. לא כל אחד יכול לבצע פיתוח אפליקציות וחשוב מאד לפנות אל מי שנחשב כמקצוען אמיתי בתחום וייתן את התוצאות המקוות והמיוחלות. ברוב המקרים מה שעומד לנגד עיניו של מי שמפתח אפליקציות הוא נוחות השימוש בטלפון הנייד עבור הלקוח המשתמש.

כיצד מעצבים אתרים בהתאמה למובייל?

כאשר מפתחים אפליקציה לשימוש בטלפון הנייד חשוב שיישמרו בה אותם עקרונות עיצוב שעליהם הקפידו אלה שאפיינו ועיצבו את האתר עבור המחשב הנייח. כך הצבעים והעיצוב נשמרים והשם, כמו גם מאפיינים נוספים של בית העסק נשארים כל הזמן בתודעה של הגולש. חשוב מאד לשמור על אחידות בסגנונות העיצוב ומדובר בנושא שלא מקלים עליו ראש כיום בתחום של עיצוב אתרים. למרות שקל מאד להבין את הנושא וללמוד אותו לבד צריך להיות מקצוען אמיתי בתחום העיצוב כדי להתאים את האתר באופן מושלם ללקוח ולבית העסק.

פיתוח אפליקציות למובייל הוא תחום חדש יחסית מפני שעד להגעתם של הטלפונים הניידים החכמים לחיים של כולנו לא היה צורך בשירות זה. מדובר בתחום שהתפתח במהרה ועדיין מתפתח ללא הרף. יש בו שינויים כל הזמן על מנת להתאים את האפליקציות למכשירים החדישים ביותר שיוצאים מבית היוצר של כל החברות המובילות ובשילוב כל מערכות ההפעלה המוכרות. גם כאשר אפליקציה מסוימת כבר קיימת, במקרים רבים היא דורשת עדכונים או תוספות כל הזמן, מה שמביא את התחום של פיתוח אפליקציות למצב שבו תמיד יש צורך באנשי מקצוע המתמחים בו.

אותו האתר למחשב ולמובייל

כיום אין אפשרות להופיע אך ורק באפשרות אחת מתוך המחשב האישי והמובייל – בניית אתרים רספונסיביים נותן מענה לשתי אפשרויות אלה וכל בעל עסק צריך לשאוף לכך שהאתר של העסק שלו יופיע בצורה נוחה, תקינה וידידותית לגולש גם במחשב האישי וגם דרך הטלפון הנייד. פיתוח אפליקציות למובייל עוסק בהנגשת המידע והתאמתו למסך הקטן על מנת שיהיה נוח לעשות בו שימוש, לראות היטב את כל השדות וכמובן לבצע את הפעולות הנדרשות.