עלות של בניית אפליקציה

חברות מסחריות רבות מבקשות לתכנן עבורן אפליקציות לצרכים שונים. אפליקציות הן, למעשה, קוד גינארי הכולל תכנים שונים המותאמים לנושאים בהם פועל העסק. הן מאפשרות תקשורת ידידותית וגמישה בינו ובין לקוחותיו באמצעות הטלפונים החכמים והטאבלטים. מבדילים באפליקציות שנועדו לשימושים פנים ארגוניים וכאלו הן אפליקציות למידה, ניהול עסק ועוד. אפליקציות מסוג אחר הן מסחריות אשר נועדו לשיווק ומכירת מוצרי ושירותי העסק. סוג השלישי הן אפליקציות המשחק אשר חלקן נמכרות בחנויות האפליקציות ואחרות ניתנות להורדה בחינם. אפליקציות המשחק, למשל, נועדו גם לפרסום גופים הקשורים אליהן.

הקמת אפליקציות נחשבת לעבודה מורכבת ומחירה אינו זול יחסית. התעריף המקובל והממוצע עבור אפליקציה מסחרית פשוטה הינו סביב ה 50000 ₪ כאשר בניית אבטיפוס עולה כמחצית. המחיר הנ"ל הינו כללי והתעריף המדויק נקבע בהתאם לסוג האפליקציה הנדרשת, למערכות ההפעלה עליהן היא מתבססת, לטכנולוגיה הנדרשת ועוד. הכלל הוא שככל שהיא מיועדת לשימושים ספציפיים יותר, כן, עלות בנייתה תהיה נמוכה יותר. בכל פיתוח מושקעות שעות רבות של מהנדסים, מתכנתים, מעצבים ומאפייני מוצר ומומחים אחרים נוספים, וכן, שעות מחקר שוק בתחום אליו היא מכוונת. מוביל הפיתוח ומומחים אחרים יקבלו מידע מהחברה על האלמנטים הנדרשים, קהל הלקוחות המיועד על המטרות שרוצים להשיג ועל היבטים אחרים הקשורים אליה.

כל לקוח חייב לחשוב על נקודות שונות לפני שהוא מגיש את הבקשה, ובין היתר, האם יש לה ביקוש? מיהם מתחריה בשוק? ועוד. כל אלו, ואלמנטים נוספים, ישפיעו אף הם על מחיר הפיתוח. יחד עם זאת, ההשקעה עבור עסקים רבים נחשבת לכדאית בגלל היתרונות שהיא מביאה. כל לקוח או כל אחד הנחשף אליה יכול לקבל באמצעותה מידע עדכני, לבצע רכישות, לתקשר עם נציגי החברה ועוד. היא מאפשרת לעסק היות זמין, גלוי בכל זמן ובכל מקום כולל בדרכים, ליצור חיבור ישיר ועוד. היא תורמת למיתוג העסק המוכיח והמדגיש הערכה ללקוחות. כל האלמנטים האלו, ואחרים נוספים, תורמים להגדלת חוג הלקוחות, ובסופו של דבר, מביאים ליתרון בשוק תחרותי.

הטלפון הנייד מצוי כל העת בידי הלקוח, כך, שהטכנולוגיה הזמינה הזאת מקלה עליו את קבלת ההחלטות. בעידן האינטרנט האפליקציות חוצות יבשות דבר המהווה גורם מדרבן נוסף לכדאיות פיתוחן. התוצאה היא כלי שיווקי ואמצעי מכירות אשר יכול לתרום רבות לשורת הרווח של כל עסק. לא פלא שעסקים רבים וביניהם אף עסקים בסדר גודל בינוני מפתחים אפליקציות לצרכיהם. הקמת אפליקציות עבור חברות בתחום פרמה ורפואה, בטחון, טכנולוגיה, קמעונאות, מסחר אלקטרוני, שירותים עסקיים ועוד הופכת לדבר שבשגרה. מומלץ לקבל שירותי בניית אפליקציות מחברות המתמחות בתחום. יש ברשותן תשתית מתאימה הכוללת מרכזי פיתוח מתקדמים המסוגלים להתגבר על בעיות טכניות ואחרות. הקמת אפליקציות היא תחום הנועד למקצוענים מאחר והן חייבות לפעול ללא דופי וללא באגים אחרת קהל הגולשים יירתע משימוש בהן, וחבל.